Firma przeprowadzkowa Wrocław - transport lodówki

Przeprowadzka to nie tylko pakowanie się i rozpakowywanie. To również konieczność podjęcia wielu wyzwań związanych z planowaniem całego tego skomplikowanego przedsięwzięcia, a także zastanowienie się, jak w ogóle przetransportować niektóre rzeczy. Skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej to duże ułatwienie, które nie tylko znacząco zmniejsza ilość Twoich obowiązków, ale też problemów. Jeśli jednak nie chcesz zatrudniać profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, możesz z naszą pomocą już teraz rozwiać część wątpliwości, które na pewno się pojawią.

Jeśli nie miałeś wcześniej do czynienia z transportem lodówek możesz najpierw zajrzeć do instrukcji obsługi – znajdują się tam cenne informacje dotyczące danego modelu. Pracownicy firm przeprowadzkowych zwykle mają już za sobą transport wielu sztuk podobnego sprzętu i wiedzą jak to zrobić bezpiecznie i sprawnie.

Po pierwsze lodówkę i zamrażarkę trzeba kilka godzin wcześniej odłączyć od prądu i rozmrozić (dokładną informację o tym ile godzin przed transportem należy odciąć zasilanie znajdziemy w instrukcji obsługi). Następnie dobrze jest wnętrze umyć i dokładnie osuszyć. Warto wyjąć z lodówki wszystkie półki i szufladki, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Te ruchome elementy najlepiej zawinąć w folię bąbelkową czy w inny sposób odpowiednio zabezpieczyć i przewieźć osobno. Drzwi lodówki należy zakleić taśmą (przezroczystą – niepozostawiającą śladów), żeby się niespodziewanie nie otworzyły.

Ze zniesieniem  lodówki po schodach najlepiej poradzą sobie dwie osoby. Należy ją nieść w pionie (przy maksymalnym odchyleniu 75 stopni, tylną częścią do schodów), uważając na wszystkie delikatne, wystające części. Łapać można wyłącznie za obudowę. Podczas transportu samochodem dostawczym lub na przyczepce ważne jest dobre przymocowanie lodówki, żeby stała stabilnie i nadal była cały czas w pionie. Jeśli chodzi o transport lodówki w poziomie – jest to możliwe, ale raczej niezalecane – sprzęt może się łatwo uszkodzić. Transport poziomy najczęściej odbywa się bokiem, ale trzeba przy tym zwrócić uwagę na budowę kompresora i sprężarki. Zdarza się, że informacja o tym na którym boku można przewozić lodówkę znajduje się w instrukcji obsługi.

Po bezpiecznym przetransportowaniu lodówki do nowego domu lub mieszkania trzeba odczekać jeszcze kilkanaście godzin z podłączeniem jej do prądu (najczęściej około 12-stu do 24-ech). To bardzo ważne, bo dzięki temu wszystkie płyny zdążą pościekać na swoje miejsce. Uruchomienie urządzenia bezpośrednio po transporcie może spowodować awarie, której nie da się już naprawić. Warto wziąć pod uwagę informacje o tym jak długo lodówka musi pozostać wyłączona – oznacza to, że wiele produktów spożywczych nie przetrwa przenosin do nowego miejsca. Dobrze jest zaplanować wcześniej ich zjedzenie lub przekazanie komuś innemu, żeby nic się nie zmarnowało.

Firma przeprowadzkowa Wrocław - transport lodówki
Firma przeprowadzkowa Wrocław - transport lodówki

Jeśli zastanawiasz się czy warto podejmować się transportu lodówki samodzielnie czy może lepiej skorzystać jednak z pomocy firmy przeprowadzkowej – napisz do nas i poproś o wycenę. Pracownicy MoveHero chętnie zajmą się twoim sprzętem i bezpiecznie dostarczą go do nowego domu czy mieszkania. Siedziba firmy przeprowadzkowej MoveHero znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele, wiele innych. Przeprowadź się z nami!

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.