Błędy przy przeprowadzce, które marnują czas i szargają nerwy

Firma przeprowadzkowa Wrocław - porady

Błąd 1: Zwlekanie z organizacją do ostatniej chwili i brak planu

Przeprowadzka do nowego miejsca to spore wyzwanie logistyczne. W pierwszym kroku najlepiej zastanowić się, czy będziemy korzystać z usług firmy przeprowadzkowej, czy też przenosimy cały dobytek na własną rękę. Oczywiście wiele firm przeprowadzkowych, w tym MoveHero, oferuje kompleksową usługę, obejmującą pakowanie i wszystkie potrzebne akcesoria, jednak w takim przypadku również należy uważać – większość firm nie będzie miała dostępnych terminów „na ostatnią chwilę”. Dlatego wszystkie szczegóły warto obmyślić  i ustalić odpowiednio wcześniej. Jeśli będziemy się przeprowadzać na własną rękę –  trzeba koniecznie zaopatrzyć się w kartony, folie, taśmy i wszystkie potrzebne rzeczy, żeby nie szukać ich w panice w pierwszym lepszym sklepie w dniu przeprowadzki (szczególnie, jeśli akurat wypada niedziela niehandlowa…). Wszyscy mamy tendencję do odkładania niemiłych rzeczy na później, jednak zaplanowana przeprowadzka będzie na pewno dużo spokojniejsza. Im więcej szczegółów przemyślimy przed przeprowadzką, tym mniej komplikacji i stresów będzie nas czekać. Polecamy poczytanie naszych porad tutaj.

Błąd 2: Nieopisane kartony i pakunki

Oznaczanie wszystkiego na bieżąco nie tylko ułatwia ładowanie rzeczy do samochodu (wiemy co może być na dnie, a które rzeczy są delikatne i trzeba z nimi uważać), ale pomaga też przy rozpakowywaniu. Dzięki opisom będziemy mogli od razu rozmieścić kartony i pakunki w odpowiednich pomieszczeniach i zastanowić się co trzeba rozpakować od razu, a z czym można trochę poczekać, jeżeli widzimy, że może nie starczyć nam czasu.

Błąd 3: Brak przerw na jedzenie w planie

Pakowanie i rozpakowywanie jest męczące i pochłania duże ilości energii. Dlatego trzeba pamiętać, że podczas całodniowej walki z walizkami na pewno będziemy chcieli coś zjeść. Człowiek głodny to człowiek zły i mało efektywny. Warto wcześniej przygotować przekąski i zastanowić się czy obiad zjeść w najbliższej restauracji, zamówić dostawę do domu czy też gotować go na miejscu. Wydaje się, że to drobiazgi, ale mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na rozplanowanie wszystkich prac. Jeśli na przykład zdecydujemy się na gotowanie w nowym lokum, to będziemy najpierw musieli rozpakować sporo rzeczy w kuchni, co pewnie warto będzie zrobić w pierwszej kolejności.

Błąd 4: Pakowanie niepotrzebnych rzeczy

Przeprowadzka jest zwykle okazją do zrobienia generalnego sprzątania. Nie ma sensu przewozić do nowego miejsca niedziałających sprzętów, nienoszonych od lat ubrań, starych i nieużywanych rzeczy. Nie tylko marnuje to dużo miejsca, ale też niepotrzebnie angażuje nasz czas na ich pakowanie i rozpakowywanie.

Błąd 5: Niewłaściwe zabezpieczanie przedmiotów

Przedmioty cenne i delikatne wymagają odpowiedniego traktowania. Nie można ich po prostu wrzucić do pudeł, trzeba je właściwie zabezpieczyć i opisać jako delikatne. Będą do tego potrzebne folia bąbelkowa, folia stretch, papiery, taśmy albo stare ubrania, ręczniki itp. Warto poświecić trochę czasu, żeby uniknąć niepotrzebnych zniszczeń.

Firma przeprowadzkowa - porady

Błąd 6: Niewłaściwe szacowanie czasu, nieuwzględnienie korków

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nawet mała przeprowadzka to spore wyzwanie logistyczne i wiele rzeczy może tutaj pójść nie tak. Pakowanie, sprzątanie, transport, rozpakowywanie, ponowne sprzątanie – to wszystko zajmuje czas, a dodatkowo mogą się pojawić różne komplikacje. Korki, konieczność wizyty w sklepie, opóźnienia przy zdawaniu czy odbieraniu kluczy – to tylko nieliczne z problemów, jakie mogą nas czekać. Dlatego zawsze warto mieć w planie uwzględniony spory zapas czasowy na każdym etapie przeprowadzki.

Błąd 7: Zbyt mała ilość pudeł, kartonów, materiałów zabezpieczających

Nie ma nic gorszego niż konieczność szukania sklepu w połowie pakowania. Warto zabezpieczyć się w odpowiednią ilość wszystkich akcesoriów, żeby nie tracić cennego czasu. Obecnie większość sklepów dopuszcza możliwość zwrotów nieużytych towarów, także lepiej mieć ich za dużo, niż za mało.

Błąd 8: Za ciężkie pudła

Kontroluj na bieżąco czy kartony i pakunki, które przygotowujesz, mają właściwą wagę. Po pierwsze ktoś musi je podnieść, po drugie – kartony nie są niezniszczalne i zbyt ciężkie na pewno szybko się rozpadną, co może się skończyć tragicznie dla twoich rzeczy.

Błąd 9: Brak „pudełka na pierwszy dzień”

Warto mieć osobny karton z najprzydatniejszymi rzeczami. Szczegóły w TYM wpisie.

Tradycyjnie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą przeprowadzkową – zawsze chętnie służymy radą, możemy też dokonać bezpłatnej wyceny. Napisz lub zadzwoń do MoveHero. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele, wiele innych. Przeprowadź się z nami!

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.