Jak przenieść fortepian czy pianino, czyli przeprowadzka wielkogabarytowa.

Jak przetranspotrować pienino - przeprowadzki Wrocław

Przy przeprowadzkach zawsze mamy do czynienia z dużymi i nieporęcznymi rzeczami, które chcemy przenieść do nowego domu czy mieszkania w jak najlepszym stanie. Tylko jak to zrobić szybko i sprawnie, a przy tym niczego nie uszkodzić? Nie jest to zadanie łatwe, dlatego szczególnie w przypadku takich dużych, ciężkich, nieporęcznych, ale i delikatnych rzeczy zalecamy skontaktowanie się z firmą przeprowadzkową.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzka dotyczy całego mieszkania, czy tylko pojedynczych przedmiotów – dodatkowa pomoc pracownika firmy przeprowadzkowej na pewno oszczędzi Wam sporo czasu i zminimalizuje ryzyko uszkodzeń czy innych nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli jednak decydujecie się na samodzielne przygotowanie i transport rzeczy – chcemy zwrócić waszą uwagę na kilka elementów, które są kluczowe dla osiągnięcia pełnego sukcesu przy przewożeniu specyficznego sprzętu.

W przypadku fortepianu trudność stanowi nie tylko jego nietypowy kształt, duży rozmiar oraz waga (która może wynosić nawet ponad 500 kg). Instrument ten jest również wrażliwy na warunki atmosferyczne i musi być odpowiednio traktowany, żeby się nie uszkodził ani nie rozstroił. Jego obudowa może się łatwo zarysować, a delikatne elementy znajdujące się wewnątrz – zniszczyć lub uszkodzić.

Żeby bezpiecznie przenieść fortepian czy pianino potrzebnych jest kilka osób, a często również odpowiedni wózek transportowy i pasy transportowe. Przy przewożeniu  tego typu sprzętu trzeba oczywiście zamknąć klapę i w miarę możliwości dodatkowo zabezpieczyć wszystkie rogi.

Instrumenty takie jak fortepiany najlepiej jest transportować poza sezonem grzewczym, żeby uniknąć gwałtownych zmian temperatur. Ponadto wilgotność powietrza nie powinna być podwyższona, trzeba też uważać na wiatr czy bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych. Podczas jazdy należy zminimalizować niepotrzebne drgania, ostre hamowania czy gwałtowne skręty, nawet gdy fortepian jest dobrze zabezpieczony. Po bezpiecznej przeprowadzce fortepian należy tak czy inaczej odpowiednio nastroić.

Jeśli masz w planie przewieźć fortepian, pianino czy inne instrumenty – lepiej nie ryzykuj i nie podejmuj się tego sam. Zadzwoń do naszej firmy przeprowadzkowej – podamy Ci wstępną wycenę, a świetnie przeszkoleni pracownicy przetransportują bezpiecznie Twój fortepian w nowe miejsce.

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele, wiele innych.

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.