Na kiedy zaplanować przeprowadzkę? Podpowiadamy.

Przeprowadzka - harmonogram przeprowadzki , rady firmy przeprowadzkowej

Przeprowadzka wiąże się z dużą ilością planowania i myślenia o pewnych rzeczach z wyprzedzeniem. Polecamy oczywiście skorzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej – to bardzo ułatwia cały proces i wiąże się z ogromnym odciążeniem (zarówno fizycznym, jak i psychicznym). Jednak nawet jeśli korzystamy z usług firmy przeprowadzkowej – nadal trzeba właściwie zaplanować całą akcję, żeby była jak najbardziej efektywna czasowo i finansowo.

Czasem data przeprowadzki nie jest zależna od nas – po prostu kończy nam się umowa najmu mieszkania czy biura i musimy przenieść się w nowe miejsce. Najczęściej jednak mamy pewne pole manewru przy planowaniu takiej zmiany, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Przede wszystkim należy przejrzeć kalendarz, żeby nie okazało się, że wstępnie wymyślony termin koliduje nam z innymi ważnymi wydarzeniami. Dobrym pomysłem jest wzięcie urlopu na czas przeprowadzki, dlatego warto też skonsultować upatrzoną datę w pracy. Ważną sprawą przy planowaniu przeprowadzki jest zastanowienie się, czy uda się jej dokonać w jeden dzień, czy też będzie potrzeba więcej czasu. Warto przemyśleć czy chcemy się nią zajmować w weekend czy w ciągu tygodnia? Pora dnia również odgrywa duże znaczenie – niektórzy wolą zacząć takie przedsięwzięcie z samego rana, inni po pracy, a jeszcze inni mają czas dopiero w nocy.

Jeśli przeprowadzasz się z albo do dużego miasta – koniecznie unikaj godzin szczytu! Stanie w korku w samochodzie wyładowanym kartonami i meblami to nic miłego. Poza tym stracisz mnóstwo czasu, a przy każdej przeprowadzce jest on na wagę złota. Dlatego godziny szczytu zdecydowanie lepiej poświęcić na pakowanie kartonów i zabezpieczanie mebli, a sam transport zorganizować w spokojniejszym momencie.

Dobrym pomysłem jest również wzięcie jednego lub kilku dni wolnego w pracy i przedłużenie sobie weekendu – w ten sposób unikniemy zamieszania, jeśli wystąpią jakiekolwiek opóźnienia. Jeżeli natomiast wszystko pójdzie zgodnie z planem – zyskamy trochę czasu na odpoczynek, sprzątanie lub zakupy.

W miarę możliwość warto również zwrócić uwagę na pogodę. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli możliwość dostosowania przeprowadzki do warunków atmosferycznych, ale chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że przenoszenie mebli w czasie ulewy czy w najzimniejszy dzień w roku nie będzie przyjemne.

Osoby posiadające dzieci mogą się zastanowić, czy nie zorganizować im na czas przeprowadzki jakiegoś wyjazdu lub wizyty u rodziny czy przyjaciół. Uczestniczenie w przeprowadzce może im się szybko znudzić i nigdy nie jest do końca bezpieczne.

Często plany przeprowadzkowe wiążą się z jakimiś ważnymi wydarzeniami. Chcesz koniecznie urządzić świąteczną kolację już w nowym salonie? A może chcesz zrobić przyjęcie urodzinowe w ogrodzie w nowym domu? To oczywiście świetne pomysły, ale warto się zastanowić, czy na pewno taki plan uda się zrealizować czasowo i czy nie okaże się, że goście będą musieli siedzieć na kartonach. Czasami warto wstrzymać się tydzień, ale dzięki temu przeprowadzić się bez dodatkowego stresu.

Przeprowadzka - pakowanie i transport mebli - firma przeprowadzkowa

W MoveHERO wiemy, że każdy z naszych klientów będzie preferował inny moment na przeprowadzkę. Dlatego nasi pracownicy mogą przyjechać z pomocą w dowolnym momencie, 24/7. Niezależnie od tego, czy wolisz przeprowadzkę w weekend czy w środku tygodnia, rano czy też w nocy – jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu i poznania naszego cennika. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski.

Dodaj komentarz

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.