O czym warto pamiętać po przeprowadzce?

Firma przeprowadzkowa - porady

Przeniesienie rzeczy do nowego miejsca to nie koniec przygód przeprowadzkowych. Są sprawy, o których często zapomina się w ferworze zmiany miejsca zamieszkania, a które są bardzo ważne i lepiej z nimi nie zwlekać. Poniżej przypominamy o kilku z nich.

ZMIANA LEKARZA RODZINNEGO, PRZEPISANIE SIĘ DO NOWEJ PRZYCHODNI

Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu jest nam zwykle potrzebna „na cito”. A zdecydowanie szybciej zorganizujemy ją bez dodatkowej papierologii związanej ze zmianą lekarza i przepisywaniem się do nowej przychodni. Jeśli lokalizacja naszego nowego miejsca zamieszkania jest odległa od wcześniejszej – warto o tym pomyśleć przed przeprowadzką, żeby później uniknąć niepotrzebnego stresu.

ZAKŁAD PRACY, FIRMY UBEZPIECZENIOWE, ZUS, US

Warto się zastanowić nad wszystkimi instytucjami, którym podaliśmy nasz poprzedni adres zamieszkania i jak najszybciej zgłosić jego zmianę. Szczególnie jeśli na stary adres może przychodzić poczta, która nie powinna się dostać w niepowołane ręce.

WYMIANA DOKUMENTÓW

Obecnie po zmianie miejsca zamieszkania nie trzeba wymieniać dowodu osobistego, paszportu ani prawa jazdy. Konieczne jest natomiast wymienienie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Przepisy lubią  się jednak zmieniać, dlatego warto wszystko dokładnie sprawdzić jeszcze przed przeprowadzką.

WYMELDOWANIE SIĘ I ZAMELDOWANIE W NOWYM MIEJSCU

Należy też pamiętać, że opuszczając miejsce pobytu stałego lub czasowego każdy obywatel ma obowiązek wymeldowania się. Można to zrobić w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego. Więcej informacji tutaj.

POWIADOMIENIE FIRM, OD KTÓRYCH DOSTAJEMY RACHUNKI POCZTĄ

Pamiętajmy, żeby zawiadomić o przeprowadzce bank, operatora telefonicznego i telewizyjnego, dostawcę internetu, ubezpieczyciela, przedszkole lub szkoły dziecka. Jeżeli jest prowadzone przeciwko nam postępowanie w sądzie – ten organ oczywiście również musimy poinformować o zmianie miejsca zamieszkania. Często zapomina się o zmianie adresu dla prenumerat czasopism.

 

Jak zwykle zachęcamy do kontaktu z naszą firmą przeprowadzkową – zawsze chętnie służymy radą, możemy też dokonać bezpłatnej wyceny. Napisz lub zadzwoń do MoveHero. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele, wiele innych. Przeprowadź się z nami

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.