Przeprowadzka do nowego domu lub mieszkania – jak sprawić, żeby pakowanie było mniej stresujące?

Przeprowadzka - pudła - pakowanie przez firmę przeprowadzkową

Większość ludzi nienawidzi się pakować nawet na wakacje, nie mówiąc już o konieczności przeniesienia wszystkich swoich rzeczy w nowe miejsce. Jednak przeprowadzka może być świetną okazją do uporządkowania nie tylko swojej szafy, ale też swojej głowy. Wystarczy wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować przed rozpoczęciem.

W MoveHero zajmujemy się przeprowadzkami mieszkań i firm na co dzień. Dla nas pakowanie oraz transport mebli i innych rzeczy to chleb powszedni i chętnie pomożemy wykorzystać doświadczenia firmy przeprowadzkowej przy samodzielnej relokacji.

Przeprowadzka - firma przeprowadzkowa radzi jak dobrze zaplanować przeprowadzkę

A. Przygotuj sobie odpowiednio wcześniej pudła, torby, folie ochronne i inne przedmioty, które umożliwią Ci bezpieczne zapakowanie wszystkich rzeczy. Nie zapomnij o odpowiednim zabezpieczeniu cennych i delikatnych przedmiotów.

B. Jeśli to możliwe rozpocznij cały proces pakowania jak najszybciej. Łatwiej będzie ci pakować po kilka pudeł dziennie przez parę dni, niż zająć się wszystkim naraz na ostatnią chwilę – takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku firm przeprowadzkowych, ale niekoniecznie przy samodzielnych przeprowadzkach. Dla nas jest to praca, a wiemy że Wy macie również mnóstwo innych rzeczy na głowie, które często mają priorytet przed spakowaniem jeszcze jednego pudła. Zjedzenie obiadu też jest ważne, lepiej nie zapomnieć o nim w ferworze pakowana (ani nie zapakować przedwcześnie do kartonów wszystkich przyborów kuchennych 😊 )

Przeprowadzka - folie, pudła, kartony - firmy przeprowadzkowe zapewniają akcesoria

C. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie pakowania od schowków i szaf, w których są przedmioty rzadko używane – zmniejszy to prawdopodobieństwo, że zapakujesz coś, co okaże się jednak za chwilę potrzebne. Popularnym trendem jest oddawanie rzeczy, których nie używało się przez ostatni rok – jeśli przez tak długi czas ich nie potrzebowałeś, to prawdopodobnie już nigdy ci się nie przydadzą, a ktoś inny może z nich bardzo skorzystać.

D. W następnym kroku przygotuj do przenosin najmniej używany pokój, do następnych pomieszczeń przechodź stopniowo. Dokładnie opisuj wszystkie kartony, żeby ułatwić sobie późniejsze rozpakowywanie.

E. W ostatniej kolejności najprawdopodobniej będziesz chciał spakować sypialnię, rzeczy kuchenne i przybory łazienkowe. Tutaj też warto się zastanowić czy na pewno wszystkie przedmioty są Ci potrzebne i czy warto je przenosić do nowego miejsca.Oczywiście jeśli pakowanie to dla Ciebie coś, czego nie lubisz i nie masz ochoty robić – skontaktuj się z naszą firmą przeprowadzkową – w MoveHERO zajmujemy się tym kompleksowo. Nasze usługi przeprowadzkowe są zróżnicowane i wyceniane indywidualnie. Możemy przewieźć już spakowane i przygotowane przez Ciebie rzeczy albo zająć się wszystkim kompleksowo od A do Z – spakować wszystko sprawnie i bezpiecznie, opisać według twoich wytycznych, zapewnić transport mebli i pozostałych przedmiotów, a nawet wszystko rozpakować. Zajmiemy się również zbędnymi rzeczami, których chcesz się pozbyć. Zapewniamy oczywiście wszystkie potrzebne do pakowania materiały – a Ty możesz się w tym czasie z czystym sumieniem zająć innymi rzeczami. Jeśli zastanawiasz się ile kosztowałaby twoja przeprowadzka – napisz do nas lub zadzwoń!

Przeprowadzka - nie wszystkie rzeczy musisz zabierać ze sobą przy przeprowadzce

Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele innych.

Dodaj komentarz

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.