Przeprowadzki ze zwierzętami część I – przeprowadzka z psem

Firma przeprowadzkowa - porady przed przeprowadzką

Dla zwierząt, podobnie jak dla ludzi, przeprowadzka wiąże się ze sporym stresem. Psy są bardzo przywiązane do swojego terytorium, dlatego wszelkie zmiany z tym związane mogą być dla nich przykrym doświadczeniem. Warto je jak najszybciej przyzwyczajać do nowego miejsca, jeszcze zanim się tam na dobre przeniesiemy. Dzięki temu przeprowadzka będzie dla nich mniejszym szokiem i łatwiej sobie z nią poradzą. Jeśli tylko jest taka możliwość, to warto zabierać psa do nowego mieszkania wcześniej, żeby oswajał się z nowymi zapachami, wnętrzami, przedmiotami. Im szybciej będzie miał kontakt z tymi nowościami, tym łatwiej zaakceptuje zmiany.

Ważne jest, żeby w nowym miejscu pies miał kontakt z jak największą ilością zapachów ze starego otoczenia – ulubiona zabawka, koc, stare legowisko, jego miska, znajomy pogryziony kapeć – to wszystko na pewno pomoże w szybszej aklimatyzacji. Dlatego jeśli planujemy wymianę legowiska czy kojca na nowe – warto z tym odczekać jakiś czas, aż zwierzak zdąży przywyknąć do pozostałych nowości w otoczeniu.

Wiele psów przyzwyczaiło się do przewożenia i transportu, choćby z okazji wizyty u weterynarza. Ale dla niektórych zwierząt nawet sam transport będzie stresem. Bezpośrednio przed transportem warto pupila trochę zmęczyć, na przykład długim spacerem, żeby miał nieco mniej energii i był spokojniejszy.

Zdecydowanie dobrym pomysłem jest (o ile to możliwe) przewiezieniem psa na miejsce dopiero, gdy minie całe zamieszanie związane z noszeniem kartonów, przesuwaniem mebli i ogólnym rozgardiaszem, a w nowym domu będzie w miarę spokojnie i nie będzie w nim już obcych.

Firma przeprowadzkowa Wrocław - porady

Jak zawsze zachęcamy do kontaktu z naszą firmą przeprowadzkową – chętnie służymy radą, możemy też dokonać bezpłatnej wyceny. Napisz lub zadzwoń do MoveHero. Nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele, wiele innych. Przeprowadź się z nami!

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.