Recykling przy pakowaniu – własne materiały przeprowadzkowe

Ekologia jest ostatnio tematem numer jeden w bardzo różnych dziedzinach życia. O zasadach Zero Waste warto pomyśleć również przy przeprowadzce. Co warto wykorzystać przy przenosinach, żeby zadbać o środowisko i wykorzystać niepotrzebne rzeczy? Oczywiście nie bez znaczenia jest tu również oszczędność pieniędzy – łatwo będzie kupić kartony czy folie bąbelkowe, a koszty wydają się niewielkie, ale przy większej ilości rzeczy może się okazać, że wszystkie akcesoria będą nas sporo kosztować. Dlaczego nie zmniejszyć wydatków, będąc przy okazji „eko”? Podpowiadamy czego lepiej nie wyrzucać, jeśli w najbliższych planach mamy zmianę miejsca zamieszkania.

KARTONY

Oczywiście pierwszy przedmiot przychodzący do głowy, gdy mowa o przeprowadzce – to karton. Większość osób przechowuje stare kartony po sprzętach (nawet jeśli same urządzenia od dawna nie działają i zostały już zutylizowane), kartony po butach i inne tego typu pojemniki.  Przeprowadzka jest idealnym momentem, żeby ich użyć i przenieść rzeczy w nowe miejsce w jak najbardziej uporządkowany sposób. Warto też pamiętać o możliwości zaopatrzenia się w darmowe kartony w większości sklepów czy supermarketów – wystarczy zapytać, które z nich nie będą już potrzebne. Do pakowania szklanek czy kieliszków idealnie sprawdzają się na przykład pudełka po winie z pobliskiej restauracji czy sklepu monopolowego.

STARE UBRANIA

Przeprowadzka to również dobry moment na zrobienie porządków w szafie. Każdy ma na półkach rzeczy nieużywane, stare, których chciał się pozbyć, ale jakoś nigdy nie było czasu czy okazji. Właśnie zmiana miejsca zamieszkania to świetny mobilizator do zrobienia tego typu porządków – po co przenosić do nowego mieszkania coś, co będzie tylko niepotrzebnie zajmować miejsce? Pamiętaj jednak, że te ubrania można jeszcze wykorzystać przy przeprowadzce – owinąć w nie cenne i delikatne przedmioty. Świetnie przydadzą się szczególnie w kuchni, przy zabezpieczeniu talerzy, kubków czy szklanej zastawy. A po wszystkim – wystarczy oddać je potrzebującym lub przeznaczyć do recyklingu. Ponadto szklanki czy wazony można dodatkowo zabezpieczyć skarpetami – niekoniecznie starymi.

Pakowanie się - firma przeprowadzkowa Wrocław
Pakowanie się - firma przeprowadzkowa Wrocław

RĘCZNIKI I POŚCIEL

Ręczniki i pościel zajmują sporo miejsca w torbach, walizkach i kartonach, a mogą się przydać jako doskonałe materiały pakunkowe. Poprzedzielasz nimi szklane, delikatne lub podatne na uszkodzenia rzeczy i uchronisz przed zniszczeniem. Nie będą tylko dodatkowym pakunkiem, ale naprawdę się przydadzą!

STARE, PRZECZYTANE JUŻ GAZETY

Gazety świetnie sprawdzą się jako papier pakunkowy, do przedzielania delikatnych przedmiotów. Im większy format gazety – tym lepiej. Ozdoby z salonu czy podatne na zarysowania garnki i patelnie szczególnie źle znoszą przeprowadzki i trzeba pamiętać o dobrym ich zabezpieczeniu, jeśli nie chcemy stanąć przed koniecznością robienia większych zakupów. Pogniecione gazety czy ulotki będą też dobrym wypełnieniem kartonów, żeby umieszczone w nich rzeczy się nie przemieszczały – sprawdzą się podobnie jak skarpety.

WORKI NA ŚMIECI

Im większe, tym lepiej. Świetnie sprawdzą się do przenoszenia dużych i lekkich rzeczy – jak kołdry, poduszki, koce, maskotki i tym podobne. Takie pakunki świetnie wypełniają przestrzeń bagażową, na przykład między meblami a kartonami, dodatkowo chroniąc przed uszkodzeniami.

W workach na śmieci można też przewieźć ubrania wraz z wieszakami. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu przy pakowaniu – wkładamy tylko ubrania do worka, który zawiązujemy na wieszakach, a w nowym miejscu wieszamy je w szafie i zdejmujemy worek – szybko i sprawnie. W dodatku po wszystkim worki nadal można wykorzystać do wyrzucania śmieci (o ile się nie podrą), także nic się nie marnuje.

ROLKI PO PAPIERZE

To świetny sposób na zabezpieczenie wisiorków i kolczyków – przepięcie ich przez rolkę po papierze sprawi, że na pewno się nie zgubią! Poza tym rolki przydadzą się również jako separator między szklanymi rzeczami, czy osłonka na małe i delikatne przedmioty, jak figurki czy pojemniki na przyprawy.

Pakowanie się - firma przeprowadzkowa Wrocław
Pakowanie się - firma przeprowadzkowa Wrocław

Żeby jak najbardziej ułatwić sobie życie przy przeprowadzce warto oczywiście skorzystać z usług sprawdzonej firmy przeprowadzkowej. W MoveHERO zajmiemy się wszystkim od A do Z – bezpiecznie spakujemy wszystkie rzeczy i opiszemy je według twoich wytycznych, przewieziemy je i rozpakujemy w nowym miejscu. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, możemy też zutylizować rzeczy, których chcesz się pozbyć. A dodatkowo świadczymy usługi dezynfekcji. Napisz lub zadzwoń do nas – nasza siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale działamy na terenie całej Polski, szczególnie w województwie dolnośląskim. Jesteśmy tam, gdzie nas potrzebujesz: Opole, Legnica, Wałbrzych, Świdnica, Brzeg, Nysa, Kłodzko, Kępno, Oleśnica, Trzebnica, Lubin, Oława, Środa Śląska, Brzeg Dolny i wiele, wiele innych. Przeprowadź się z nami!

Poproś o wycenę

Zadzwoń do nas lub wypełnij poniższy formularz, a my skontaktujemy się z Tobą. Staramy się odpowiadać na wszystkie zapytania jak najszybciej.